Najlepszy dystrybutor SECO w Polsce

wpis w: blog | 0

seco narzedziaPod koniec maja 2018 roku na obchodach 10-lecia Centrum Technicznego Seco Tools w Polsce spotkali się dystrybutorzy z całego kraju, aby zapoznać się z nowymi możliwościami technologicznymi tej firmy i poznać wyniki ubiegłorocznej współpracy.

Korzenie firmy Seco sięgają 1873 roku, kiedy w koncernie Fagersta Bruks AB w Szwecji produkowano początkowo druty stalowe i rury, lufy karabinowe oraz sprężyny do wagonów kolejowych. Od 1932 roku uruchomiono, na początku na małą skalę, produkcję wyrobów z węglika spiekanego. Produkt nazwano Seco, co w tłumaczeniu z języka łacińskiego oznacza “ciąć/rozcinać”. W kolejnych dziesięcioleciach Fagersta Bruks zainwestowała w produkcję węglika wolframu, stając się jednym z największych producentów w Europie. W 1974 roku wydzielono Seco jako niezależną jednostkę zajmującą się produkcją węglika, której rozwój trwa do dziś.

Współpracujemy z Seco już kilkanaście lat i możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że jest to dostawca, który ma w swoim asortymencie najwyższej jakości narzędzia do frezowania, toczenia, wiercenia i gwintowania. Firma znana jest między innymi z dużego wyboru głowic frezarskich, płytek frezarskich i tokarskich. Ich narzędziami można pracować we wszelkich materiałach, tj. stali miękkiej i twardej, stali nierdzewnej, aluminium, miedzi, grafitu, tytanu i superstopów, żeliwa, kompozytów oraz tworzywa. To daje prawie nieograniczone możliwości dobierania odpowiednich rozwiązań na potrzeby naszych Klientów.

W 2017 roku uzyskaliśmy największą sprzedaż narzędzi Seco w Polsce i znaleźliśmy się na 1 miejscu listy TOP 3 DYSTRYBUTORÓW. Ponadto zajęliśmy 2 miejsce zarówno w ilości sprzedaży narzędzi monolitycznych, jak i w ilość sprzedanych narzędzi do frezowania płytkowego oraz 3 miejsce w ilości sprzedanych płytek tokarskich w gatunkach TP i TK.

Z dumą podajemy te informacje i cieszymy się, że naszym klientom służą dobierane przez nas narzędzia. To potwierdza nasz kierunek myślenia, aby zawsze przede wszystkim mieć na uwadze jakość sprzedawanych przez nas produktów.