seco narzedzia

Korzenie szwedzkiej firmy SECO sięgają roku 1873, kiedy to w koncernie Fagersta Bruks AB wyrabiano lufy karabinowe, sprężyny do wagonów, czy druty stalowe. Początki produkcji wyrobów z węglika spiekanego datuje się na rok 1932. Wtedy też powstała nazwa dla produkowanych narzędzi – Seco, co z języka łacińskiego oznacza “ciąć/rozcinać”. W kolejnych latach koncern inwestował w produkcję węglika wolframu, stając się jednym z największych producentów Europy. W 1974 roku wydzielono SECO jako niezależną jednostkę zajmującą się produkcją węglika, której dynamiczny rozwój trwa do dziś.

SECO oferuje wysokiej jakości narzędzia do frezowania, toczenia, wiercenia i gwintowania. Bardzo cenimy sobie ich szeroki asortyment głowic, płytek frezarskich i płytek tokarskich. W ich ofercie znajdują się narzędzia do stali miękkiej i twardej, stali nierdzewnej, aluminium, miedzi, grafitu, żeliwa, tytanu i superstopów, kompozytów oraz do tworzywa. Zapoznajemy się na bieżąco z nowościami wprowadzanymi na rynek i uczestniczymy w szkoleniach, organizowanych przez producenta. To pozwala nam na dobieranie odpowiednich rozwiązań dla potrzeb naszych Klientów.

W 2018 roku otrzymaliśmy prestiżowy tytuł najlepszego dystrybutora SECO Polsce za największą sprzedaż narzędzi tego producenta.

SECO posiada certyfikat jakości ISO 9001:2008

W katalogach ułożonych tematycznie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące narzędzi, ich parametrów i zastosowania: