mitutoyo narzedzia pomiaroweJapońską nazwę firmy Mitutoyo można w przybliżeniu przetłumaczyć jako „obfitość trzech składników”, które reprezentują roztropność, dobroduszność i siłę, czyli postawy bardzo cenione przez założyciela firmy, pana Yehan Numata. Firma oferuje najnowocześniejsze na świecie urządzenia pomiarowe i rozwiązania metrologiczne, a zaczynała skromnie w 1934 roku stawiając na najlepszą jakość i wartości. Grupa Mitutoyo jest obecna w prawie 40 krajach i współpracuje z przedstawicielami w około 60 innych krajach. W Polsce działa od 2002 roku.

mitutoyo wybrana oferta

W ich asortymencie znajdziemy precyzyjne urządzenia pomiarowe, od mikrometrów, suwmiarek i czujników zegarowych po twardościomierze, wizyjne systemy pomiarowe i współrzędnościowe maszyny pomiarowe 3D. Te ostatnie urządzenia to efekt ciągłego procesu doskonalenia technologii pomiarowych i udanego wdrożenia ich w licznych aplikacjach.

Mitutoyo Corporation prowadzi nieustannie działalność badawczo-rozwojową. W samej Japonii są dwa ośrodki badawczo-rozwojowe, 10 zakładów produkcyjnych, dwa instytuty metrologiczne, pięć laboratoriów kalibracji, siedem centrów obsługi i siedem centrów kompetencyjnych „M3”, nie licząc centrali i biur sprzedaży znajdujących się w Kawasaki.

Nasi Klienci wiedzą, że drobne narzędzia pomiarowe stanowią podstawę miernictwa przemysłowego. Szeroki asortyment narzędzi odpowiadający wszelkim wymaganiom zaspokoi tych, którzy potrzebują zwykłej suwmiarki, jak i tych dla których niezbędny jest najbardziej precyzyjny mikrometr ręczny o najwyższej rozdzielczości dostępny na rynku.