Scroll Top

Filary firmy

Hanna Litwiniuk i Paweł Zapendowski – dwa filary naszej firmy. Od dwudziestu lat współpracują ze sobą, rozwijają przedsiębiorstwo, dbają o dobrą atmosferę i profesjonalizm pracowników. Prywatnie rodzeństwo, zawodowo obydwoje kształcili się na kierunkach związanych z branżą: pani Hanna na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Mechanicznym, specjalizacja: Obrabiarki Sterowane Numerycznie, a pan Paweł na Wydziale Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej, specjalizacja: Automatyka i Metrologia Przemysłowa.

Zanim podjęli decyzję o prowadzeniu własnej działalności, zdobytą wiedzę wykorzystywali w wielu miejscach. Hanna Litwiniuk pracowała na początku jako technolog i programista elektrodrążarek firmy Charmilles w Zakładach Lotniczych w Warszawie. Później, od 1985 r. zajmowała się posadowieniem i uruchomieniem pierwszych w Polsce maszyn sterowanych numerycznie firmy PARPAS oraz maszyny pomiarowej firmy Leitz w Zakładzie Produkcji Doświadczalnej przy Instytucie Lotnictwa. Była tam kierownikiem działu obrabiarek, który wykonywał prototypowe części do samolotów.

Paweł Zapendowski od 1993 r. zdobywał doświadczenie w firmie Computer Progress jako technolog, operator i programista obrabiarek sterowanych numerycznie takich firm jak PARPAS, czy Deckel Maho. Była to wtedy jedna z pierwszych firm w Polsce z opanowaną obróbką w sposób ciągły na maszynach sterowanych w 5-ciu osiach.

Kiedy w 1998 roku postanowili założyć firmę Solid, która zajmowałaby się wyszukiwaniem dobrych narzędzi w Polsce i za granicą, pan Paweł całą zdobytą wiedzę starał się przekazywać naszym doradcom techniczno-handlowym, aby zatrudnieni pracownicy również mogli wspierać i doradzać klientom w ich pracy.

Od początku przyświecała nam idea, żeby “nie zostawiać” klienta po sprzedaniu mu narzędzi, ale opiekować się nim i służyć pomocą w doborze jak najkorzystniejszych rozwiązań technologicznych przez cały czas współpracy. I tak jest do dziś. Zapał do pracy pozostał, a ponaddwudziestoletnie doświadczenie i wiedza pozwalają na bycie elastycznym w szukaniu optymalnych rozwiązań.