Frezowanie pleców radiatora


Nasz Klient otrzymał zlecenie na frezowanie pleców radiatorów. Jak wiadomo, dla lepszego przewodzenia stosuje się dociskanie radiatora do powierzchni wydzielającej ciepło - dlatego tak ważne jest idealne przygotowanie tej powierzchni, czyli zadbanie o zachowanie równoległości na płaszczyźnie oraz odpowiednio małą chropowatość.

Głowica, jaką zaproponowaliśmy Klientowi, posiada system regulowanych kaset. Dzięki temu jesteśmy w stanie ustawić wysokość płytki w każdym z gniazd w korpusie głowicy. Rozwiązanie to jest kluczem do utrzymania równoległości na długich odcinkach.

Dostarczając głowice naszemu Klientowi sprawdziliśmy, czy dobrana technologia jest optymalna dla jego potrzeb.

Na filmie widać proces frezowania pleców radiatora z ALUMINIUM PA6 narzędziami naszego dostawcy Seco oraz końcowy efekt obróbki.

Użyliśmy głowicy R220.53-8160-15-10C na płytki szlifowane, dedykowane do frezowania aluminium SEEX1505AFN-E10,H25.

PARAMETRY PRACY: OBROTY (N) 1400 obr/min, POSUW (F) 1100 mm/min.

PRACA GŁOWICY

Proces frezowanie pleców aluminiowego radiatora za pomocą narzędzi firmy SECO:

  • głowica R220.53-8160-15-10C na płytki szlifowane, przeznaczona do obróbki aluminium SEEX1505AFN-E10,H25.
  • OBROTY (N) 1400 obr/min.
  • POSUW (F) 1100 mm/min.

EFEKTY OBRÓBKI

Dzięki odpowiednio dobranej technologii, czyli głowicy wyposażonej w system regulowanych kaset, można ustawić wysokość płytki w każdym z gniazd w korpusie głowicy. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać równoległość na długich odcinkach oraz osiągnąć wysoką gładkość powierzchni radiatora.

Jeśli zmagasz się z podobnymi problemami - napisz do naszego Technologa - Dariusza Gregorczyka: dgregorczyk@solid-narzedzia.pl