Sklep ON-LINE

Zobacz ofertę narzędzi i akcesoriów, dostępnych w naszym sklepie internetowym esolid-narzedzia.pl

Najwyższa jakość

Pozostajemy na terenie Polski wyłącznym przedstawicielem KENDU oraz autoryzowanym dystrybutorem SECO i PRECITOOL.

Doradztwo technologiczne

Rozwiązujemy problemy, dobierając odpowiednie narzędzia oraz służąc wsparciem przy opracowaniu technologii obróbki.

Szybka realizacja

Wszystkie standardowe produkty w naszej ofercie mamy dostępne od ręki, wykonujemy również narzędzia na indywidualne zamówienie.

Międzynarodowa Firma, która od 160 lat produkuje środki smarne dla motoryzacji oraz przemysłu, nieustannie poszukując najbardziej efektywnych rozwiązań technologicznych.

Oferta MotulTech

Zobacz katalog z produktami firmy MOTUL

Specyfikę konkretnych produktów poznasz u naszych technologów, którzy przeszli specjalistyczne szkolenie z zakresu cieczy obróbczych. Zapraszamy do kontaktu.
Zobacz katalog

Ciecze obróbcze

W procesach obróbki skrawaniem na maszynach CNC stosuje się różnorodne ciecze obróbcze. Podstawowa ich rola to odprowadzenie ciepła powstającego przez tarcie (chłodzenie) oraz zmniejszenie tego tarcia (smarowanie). Daje to wymierne korzyści w postaci mniejszego zużycia narzędzia i poprawy jakości powierzchni obrabianej. Dodatkowo ciecze obróbcze ułatwiają odprowadzanie wiórów oraz chronią maszyny i narzędzia przed korozją. Te wszystkie czynniki powodują zwiększenie wydajności obrabiarek oraz całego procesu obróbczego. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniej cieczy obróbczej do stosowanego procesu. W praktyce, poza cieczami obróbczymi (chłodziwami), mamy do wyboru także oleje obróbcze.

Firma MOTUL

MOTUL jest międzynarodową firmą obecną na rynku od 160 lat, specjalizującą się w opracowywaniu i produkcji wysokowydajnych olejów smarnych dla motoryzacji oraz środków smarnych dla przemysłu. Od pierwszej platformy wiertniczej w Pensylwanii aż po najnowsze i najnowocześniejsze laboratoria – firma nie ustaje w rozwoju, aby ich produkty łączyły wydajność z efektywnością kosztową. Przed 1971 r. MOTUL był pierwszym producentem środków smarnych, który eksperymentował z opracowaniem 100% oleju syntetycznego dla silników spalinowych, słynnego 300V, wykorzystując pochodzącą z przemysłu lotniczego technologię estrów.

WIĘCEJ O FIRMIE MOTUL

MotulTech

MotulTech jest gałęzią firmy, która zajmuje się środkami smarnymi dla przemysłu, między innymi w obróbce skrawaniem. Oferta tej firmy obejmuje szeroką gamę olejów i emulsji obróbczych do wielu zastosowań. Od tych standardowych do ogólnej obróbki metali żelaznych i nieżelaznych, przez specjalistyczną i wymagającą obróbkę w trudnych materiałach, aż po operacje wykańczające. Od lat osiemdziesiątych XX w. MOTUL jest zaangażowany w procesy standaryzowania i certyfikowania norm jakościowych przez niezależne instytuty, takie jak „British Standards Institution“. W lutym 1990 r. firma otrzymała certyfikat EAQF, w czerwcu 1996 r. - certyfikat ISO 9001, w październiku 1999 r. - QS 9000, w czerwcu 2002 r. - ISO TS 16949, a także ISO 14001 w czerwcu 2014 roku.

Certyfikaty te są wydawane przez uznane na świecie, renomowane organizacje jak: Lloyds Register Quality Assurance Limited (LRQA), dwa razy w roku podlegają kontroli i muszą być odnawiane co trzy lata.

W ofercie firmy MOTUL znajdują się między innymi:

  • oleje obróbcze specjalnie opracowane do ogólnej obróbki metali żelaznych i nieżelaznych, od lekkiej do trudnej,
  • zaawansowane oleje obróbcze z ponadstandardową wydajnością,
  • oleje obróbcze do pracy w ciężkich warunkach z systemami natryskowymi pracującymi pod wysokim ciśnieniem,
  • środki do smarowania minimalnymi ilościami (MQL) do obróbki dużych elementów oparte na estrach roślinnych i syntetycznych,
  • oleje do trudnych operacji, między innymi do: rozwiercania, głębokiego wiercenia, gwintowania, obróbki kół zębatych
  • środki do stosowania we wszystkich obrabiarkach elektroerozyjnych i pracujących poprzez penetrację,
  • środki specjalnie opracowane do szlifowania, honowania, gładzenia i wszystkich operacji wygładzania,
  • ciecze obróbcze dające optymalną ochronę przed korozją, pozwalające zachować czystość maszyn oraz bardzo małą mgłę olejową,
  • koncentraty półsyntetycznych emulsji obróbczej jako optymalne rozwiązanie między właściwościami smarnymi i chłodzącymi
  • ciecze do cięcia kamieni i minerałów.

Zamówienia:

Specyfikę konkretnych produktów poznasz u naszych technologów, którzy przeszli specjalistyczne szkolenie z zakresu cieczy obróbczych. Zapraszamy do kontaktu:

pawel_zapendowski solid narzedzia

Paweł Zapendowski

Współwłaściciel
Dyrektor Techniczny / Główny Technolog

tel. +48 502 276 877
e-mail: pzapendowski@solid-narzedzia.pl

Krzysztof Borowicz

Doradca techniczno-handlowy
(Polska zachodnia)

tel. +48 518 095 185
e-mail: kborowicz@solid-narzedzia.pl

Dariusz Gregorczyk

Doradca techniczno-handlowy
(Polska południowa)

tel. +48 505 062 125
e-mail: dgregorczyk@solid-narzedzia.pl

adam lewczuk solid narzedzia

Adam Lewczuk

Doradca techniczno-handlowy
(Polska północna)

tel. +48 786 866 201
e-mail: alewczuk@solid-narzedzia.pl